grudnia 31, 2021

Podsumowanie 2021 Roku

 Dziś Sylwester - zapewne duża część z Was robi właśnie podsumowania roku. Inni zaś myślą o postanowieniach noworocznych, a jeszcze inni szykują się na Sylwestrową zabawę. A ja siedzę i staram się pozbierać myśli, by trochę opisać mijający rok. A jest co wspominać...

To był szalony rok. W styczniu powitałam na świecie swoją Córkę Jowitę. Jowi dała na popalić od pierwszych dni życia - okazała się być dzieckiem HNB czyli tzw. hajnidem. Mieliśmy powieki na zapałkach, byliśmy ledwo żywi, a wszystko przez to, że nasza pociecha nie schodziła z naszych rąk, a każdy najmniejszy szmer, cyknięcie panela czy pyknięcie kostki budziło naszą córeczkę. Długo uczyliśmy się siebie nawzajem. Były lepsze i gorsze momenty, chwile grozy i mnóstwo uśmiechu. I wiecie co? Nie mogę uwierzyć, że Jowita zaraz skończy rok! 4.01.2022 będziemy świętować pierwsze urodziny (a raczej WYDOBYCINY - jakby to powiedział mój brat:) 

To również rok niezwykłych znajomości i przyjaźni! Po pierwsze - nie przypuszczałabym, że poród tak zbliża ludzi :) To tam poznałam moją bratnią duszę, siostrę której nigdy nie miałam. Malwina - dziękuję za ten rok i szkoda, że mieszkamy tak daleko od siebie! Dziękuję Ci za poniedziałkowe memy, za mnóstwo śmiechu i ramię w gorszych chwilach, gdy chciało mi się ryczeć. 

Również w świecie Internetowym poznałam fantastycznych ludzi! Nigdy nie przypuszczałam, że w zasadzie obcy ludzie, których nigdy nie widziałam na oczy, staną mi się tak bardzo bliskie! Niektóre osoby znałam "z internetów" już wcześniej, ale jakoś w tym roku wszystko stało się takie mocniejsze. Monika (@lady_obliviate), Justyna (młoda_mama_czyta), Malwina (@malwinaczyta), Kasia (@zainspirowani94), Kasia P (Ty ziomku z nie-internetów! <3 @kaska_pe88), Agnieszka (@itsmeagnieszka) - DZIĘKUJĘ WAM Z CAŁEGO SERCA! Dzięki Wam ten rok w wirtualnym świecie był najlepszym rokiem. Otrzymałam od Was morze wsparcia, niejednokrotnie bolał mnie brzuch ze śmiechu, rozmowy z Wami to coś, co uwielbiam! Dziękuję Wam raz jeszcze!

Właśnie. Instagram. Myślałam, że dam dupy na całej linii. Bycie Mamą Jowinsona to ciężka robota. Ale postanowiłam, że ten rok będzie mój! I na Instagramie działałam prężnie, jak jeszcze nigdy wcześniej. Na dzień dzisiejszy jesteście ze mną - 826 osób. Nie wiem jak Wam dziękować! Byłam przekonana, że nie będzie chciało mnie oglądać więcej niż 200 osób. A tu ogromne zaskoczenie i przeogromny zaszczyt. Super jest publikować dla Was treści! A jeśli mnie nie obserwujecie - zapraszam! @wfotelu 

Czytelniczo w 2021 roku zaszalałam! Przeczytałam 91 książek! Mając hajnida na pokładzie! Nigdy nie przeczytałam aż tyle książek...

Najlepszymi książkami przeczytanymi w 2021 były:

 1. Dallas'63 S.King
 2. Horyzont J.Małecki
 3. Wróć przed zmrokiem R. Sager
Najgorszymi w tym roku były:
 1. Niepewność S.Sałapa
 2. Spotkanie w Positano G.Sapienza
 3. Uwikłana D.P Bączkiewicz
Łącznie przeczytałam w tym roku 30050 tron. Czytaniem zaraziłam męża (z czego jestem niezwykle dumna) a moje dziecko czytanie (a raczej przeglądanie książek) chyba wyssało z mlekiem mamy. 
Zaufały mi wspaniałe Wydawnictwa. Wydawnictwo Czwarta Strona i Czwarta Strona Kryminału - dziękuję, że mogłam przeczytać i zrecenzować Wasze Świąteczne nowości a także historie napisane przez Przemysława Borkowskiego i Hannę Greń. To dla mnie ogromne wyróżnienie! Dziękuję - mimo, iż nie udało nam się podjąć stałej współpracy. Dziękuję za zaufanie Wydawnictwu Kobiecemu (Mova i Young! <3), Wydawnictwu Novae Res (Zaczytani) - Współpracowanie z Wami to czysta przyjemność, mam nadzieję, że w 2022 również będziemy współpracować i że sprostałam Waszym wymaganiom! Dziękuję z całego serca! 

Ten rok to również spełnienie mojego marzenia! WFotelu objęło patronatem medialnym kilka rewelacyjnych książek! Dzięki temu poznałam również wspaniałe Autorki : Aleksandra Świderska (@alexandraswiderska), Iga Kowalska (@igakowalska), Alicja Górzyńska (@alicja_gorzynska), Ania Barczyk-Mews (@ania_barczyk_mews) - dziękuję za zaufanie, za każdą rozmowę i za przepiękną literaturę, którą dumnie mogłam promować! Jesteście wspaniałymi Kobietami! Mam nadzieję, że jeszcze nie raz wspólnie ruszymy na podbój literackiego rynku!


W tym roku udało się zbudować mój wymarzony dom. Przeprowadziliśmy się w dzień dziecka i od tego dnia budzę się i zasypiam we własnym, drewnianym domu z kominkiem. A wiecie co jest najlepsze? Mogłam osiedlić się w rodzinnej wsi, którą tak bardzo kocham. I mam najwspanialsze sąsiadki na ziemi! Karolina, Matylda - Kocham Was <3 

Wiele wsparcia dostałam od rodziców i brata (oczywiście zawsze mnie wspierają, ale nigdy im za to tak nie dziękowałam, a powinnam!) Dziękuję, że jesteście ze mną w dobrych i złych chwilach. I cieszę się, że mam do Was rzut beretem!!!
Ten rok niestety był kiepski pod względem zdrowotnym. W kwietniu dość ciężko przechodziliśmy COVID-19 (chorowanie przy niespełna 4 miesięcznym hajnidzie było katorgą). Na szczęście w domu, obyło się bez leczenia w szpitalu. 
13 Sierpnia 2021 (piątek trzynastego....) mój świat się na moment zatrzymał. Tego dnia otrzymałam informacje, że mam czerniaka złośliwego. Rozpoczęłam więc walkę o zdrowie i życie, którą toczę do tej pory. Nie poddaję się! Walczę, badam się a 17 stycznia usuwam kolejne znamiona, które mogą być niebezpieczne. Pamiętajcie - badajcie się. Życie i zdrowie macie tylko jedno...Czy planuję coś na 2022 rok? Owszem! :) Lubię planować! :) Ale o planach chciałabym napisać w innym poście. 

A jak minął Wam Wasz rok? Za co jesteście wdzięczni? Co udało się Wam osiągnąć? Dajcie znać w komentarzu! 

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!!

4 komentarze:

 1. Ale dużo wydarzyło się w Twoim życiu. I tych lepszych i tych gorszych chwil. Na ten nowy rok życzę Ci zdrowia, abyś pokonała chorobę!

  OdpowiedzUsuń
 2. JA również mam plany i mam nadzieje, że się spełnią.

  Tobie życzę, aby ten rok był lepszy od poprzedniego. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oby 2022 rok był dla Was dobry :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Życzę dużo zdrowia, żeby już nie było więcej przykrych niespodzianek! <3

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! :)
Jeśli spodobał Ci się mój blog - zachęcam do obserwowania.
Ściskam!

Copyright © W Fotelu , Blogger