listopada 27, 2020

Nie byłaś grzeczna w tym roku - Anna Langner

Zauważyłam, że romans w świątecznym klimacie to taki romans, który wchodzi mi najlepiej. Nie wiem czy to kwestia tego, że uwielbiam grudzień i atmosfera mnie kupuje, czy to ta tęsknota za prawdziwymi białymi świętami. Nie mam bladego pojęcia, ale automatycznie świąteczne romansidło dostaje ode mnie gwiazdkę więcej.

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

Dorota nie ma zbyt łatwego życia. Za dnia jest spokojną baristką (co często podkreśla, gdy zostaje nazwana kelnerką), wieczorami zaś zamienia się w Mademoiselle D., pokazując swoje wdzięki męskiej publiczności na sex kamerkach. Na jej drodze pojawia się Norbert - bogaty sąsiad, który lubi się zabawić. Dorota szybko wrzuca go do szufladki "nadziany dupek". Jeszcze wtedy nie wie, że będą musieli wziąć wspólnie na swoje barki zorganizowanie Wigilii.

KOMU MOGĘ POLECIĆ TĘ KSIĄŻKĘ

"Nie byłaś grzeczna w tym roku" mogę śmiało polecić każdemu, kto lubi ciekawy romans w świątecznym klimacie. Tę książkę po prostu się pochłania!

PODSUMOWANIE

Pomysł na historię jak i jej poprowadzenie jest bardzo ciekawe. Jako czytelnik, jesteśmy zainteresowani dalszym rozwojem sytuacji. Tak, wciągnęłam się w opowieść i czytałam ją z ogromną przyjemnością.

Było jednak coś, co mnie dość mocno irytowało. Dorota... Jakaż to niezdecydowana dziewczyna! Ok, świetnym pomysłem było pokazanie spokojnej dziewczyny za dnia i takiej grającej ostrą i konkretną dziewczynę wieczorem, natomiast to, jak była niezdecydowana w innych kwestiach działało mi totalnie na nerwy. Ot, prosty przykład: "o rany, ale podoba mi się ta bluzka! Muszę ją mieć! Ale nie... chyba nie mogę... nie powinnam! Chyba będzie na mnie źle leżała. Kurczę, ale tak bardzo o niej marzę! Ale nieeeee, nie mogę sobie na to pozwolić!". Tak najłatwiej jest mi pokazać, o jaki rodzaj niezdecydowania mi chodzi. Szalenie mnie to irytowało, ale ostatecznie nie zepsuło mi to całej zabawy z czytania tej historii.

Spotkanie z Autorką było bardzo udane, chętnie poznam inne powieści jakie napisała Pani Anna Langner. Zwłaszcza, że Autorka pisze w taki sposób, że zwyczajnie CHCE się to czytać.

SZCZEGÓŁY

Tytuł: "Nie byłaś grzeczna w tym roku"
Autor: Anna Langner
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Gatunek: obyczajowa, romans
Liczba stron:  392
Oprawa:  miękka ze skrzydełkami
ISBN:  978-83-66654-50-1
Cena okładkowa:  39,90

Moja ocena: 7/10


Dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu za przesłanie egzemplarza do recenzji. 

1 komentarz:

Dziękuję za każdy komentarz! :)
Jeśli spodobał Ci się mój blog - zachęcam do obserwowania.
Ściskam!

Copyright © W Fotelu , Blogger